Společnost MAHLE GmbH byla založena již v roce 1920 v německém Stuttgartu. Původní výrobní a vývojové aktivity jsou spojeny s produkcí pístů pro spalovací motory. V roce 1929 pak byla zahájena sériová výroba vzduchových, olejových a palivových filtrů. V současnosti je firma jedním z předních světových výrobců motorových dílů a filtračních systémů pro automobilový průmysl. MAHLE je zastoupeno prakticky na všech světových trzích. Přibližně 45.000 zaměstnanců pracuje na 100 výrobních místech po celém světě a 8 výzkumných a vývojových centrech ve Stuttgartu, Northamptonu, Detroitu (Farmington Hills, Novi), Tokiu (Kawagoe, Okegawa), Shanghaji a Sao Paulu  Asi 3.000 inžernýrů a techniků pracuje na vývoji budoucích konceptů, výrobků a systémů pro další rozvoj hnacích ústrojí vozidel.

Více než 140 známých výrobců motorů a vozidel používá v prvovýrobě motorové díly a filtry od MAHLE. Za zmínku stojí např. tito odběratelé MAHLE: Alfa Romeo, Audi, BMW, Case New Holland, Caterpillar, Citroën, Cummins, Daewoo, DAF, Deutz, Ducati, Ferrari, Fiat, Ford, General Motors, Harley Davidson, Hatz, Honda, Hyundai, Isuzu, Iveco, Jaguar, John Deere, Komatsu, Lancia, Land Rover, Mack, Magna Steyr, MAN, Maserati, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Moto Guzzi, MWM, Nissan, Perkins, Peugeot, Porsche, Renault, Saab, Scania, Seat, Škoda, Smart, Steyr Daimler Puch, Stihl, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo, Zettelmeyer.

Potvrzením kompetence a kvality výrobků MAHLE je jejich použití v nejrůznějších motoristických disciplínách, za které jmenujme zejména Formuli 1 (dlouholetý partner např. týmu Scuderia Ferrari), vytrvalostní závody FIA (závod 24h LeMans, ...) apod.